Ważne porady przed instalacją

 1. Przygotowanie powierzchni pod naklejki jest kluczowym i najważniejszym krokiem przy instalacji materiałów. Przy czyszczeniu nie oszczędzaj siły!

 2. Naklejaj litery na górnej części opony, nigdy odwrotnie. W przypadku instalacji dwóch grafik po przeciwległych stronach opony, zaczekaj godzinę przed przesunięciem samochodu.

 3. Wszystkie materiały i opony muszą być suche i utrzymane w temperaturze powietrza nie niższej niż 16 stopni przez okres jednej godziny przed instalacją.

 4. Wszystkie litery są fabrycznie zakrzywione jednak niektóre mogą być naklejone odwrotnie. Na przykład literka „O” lub „I”. Przed instalacją dokładnie przymierz litery do opony we właściwym położeniu.

 5. Po instalacji najlepiej nie jeździć samochodem przez minimum godzinę czasu. To pozwoli w pełni związać się materiałom.

 6. Nie stosować dressingów ani wybielaczy na naklejki.

 7. Do czyszczenia naklejonych już liter najlepiej używać silnych zmywaczy.

Instalacja krok po kroku

 1. Wymagane narzędzia

  1. Silny zmywacz (nie używaj środków pozostawiających oleiste ślady)

  2. Alkohol izopropylowy

  3. Papier ścierny gradacji 100 – 150

  4. Szmatki i ściereczki

  5. Pędzelek do rozprowadzenia kleju (nie wymagane)

 2. Krok 1

  Spryskaj zmywaczem obszar opony na którym będziesz nanosił litery, porządnie wyszczotkuj a następnie zetrzyj wszystko szmatką. Dla najlepszego efektu powtórz ten krok 4-5 razy dopóki zmywacz nie będzie usuwał brudu

 3. Krok 2

  Delikatnie przejedź papierem ściernym o gradacji 100 – 150 po zewnętrznej ścianie opony.

 4. Krok 3

  Użyj nowej ścierki i za pomocą alkoholu izopropylowego zetrzyj wszystkie pozostałości brudów z obszaru przeznaczonego na naklejki. Zrób to bardzo dokładnie i nie oszczędzaj przy tym siły.

 5. Krok 4

  Wewnętrzną stronę naklejek wytrzyj alkoholem aby pozbyć się pozostałości po maszynie produkcyjnej. Dla większej pewności delikatnie użyj papieru ściernego na wewnętrzną stronę naklejek. Po wyczyszczeniu pozostaw naklejki na kilka minut do przeschnięcia.

 6. Krok 5

  Nanieś klej na wewnętrzną stronę naklejek. W pierwszej fazie nanieś klej na środkową część powierzchni literki a następnie rozprowadź go równomiernie, bez dodatkowego wyciskania kleju. Dla najdokładniejszego rezultatu rozprowadź klej pędzelkiem. Warstwa kleju nie powinna być gruba, a wręcz powinna być dość cienka lecz dokładnie rozprowadzona.

 7. Krok 6

  Nanieś literkę na ścianę opony używając lekkiego docisku. Aby precyzyjnie umieścić literki staraj się dopasować je do górnej lub dolnej linii produkcyjnej opony. Literki aplikuj pojedynczo. Sugerujemy aby trzymać się dolnej linii, litery będą wtedy bardziej widoczne.